Przerwa na czytanie!

O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy wziąć udział w IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W LICZBIE OSÓB CZYTAJĄCYCH NA PRZERWIE POD HASŁEM „PRZERWA NA CZYTANIE”.  

Zrobiliśmy to 31 października – celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Do akcji czytelniczej przystąpiło 81 osób – w tym uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi książkami. Wypożyczali je też z biblioteki szkolnej. Na przerwie każdy znalazł sobie odpowiednie miejsce, aby zagłębić się w lekturze. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w świetlicy, w bibliotece. Uczniom z „0” i z klasy 1 czytała p. Ewa z biblioteki.

Wszystkim uczestnikom oraz Samorządowi Uczniowskiemu zaangażowanemu w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania. Zachęcamy do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu ale każdego dnia, ponieważ „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. – Wisława Szymborska.

Spotykajmy się częściej na przerwach przy… książkach!        

Możesz również polubić…