Festiwal zawodów 2023

26 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 odwiedzili tegoroczny Festiwal Zawodów, który odbywał się w  Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Bez wątpienia na przestrzeni lat Festiwal Zawodów stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz wyborze zawodu.

Sama formuła Festiwalu miała charakter branżowy i polegała na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe w całym województwie małopolskim.

Mogliśmy zatem zobaczyć prezentacje w strefach tematycznych – ponad 100 stoisk wystawienniczych oraz wziąć udział w konkursie dotyczącym Mikołaja Kopernika. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego, mógł porozmawiać ze starszymi uczniami, doradzić się, zadać pytania, zasięgnąć porady u doradcy zawodowego lub na własne oczy zobaczyć, z czym związane jest zatrudnienie w danym zawodzie.