Wybory 2022/23

10 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program zamieszczając na gazetce szkolnej plakaty ze swoimi pomysłami. Nie zabrakło chwytliwych postulatów, takich jak: „brak prac domowych w piątki”, „dzień bez jedynki” czy „organizacja dyskotek”.

Gdy nadszedł dzień wyborów, uczniowie klas 4-8 mogli wreszcie oddać głos na swojego kandydata. Uprawnionych do głosowania było 52 uczniów, a nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: Laura Jaskiernia, Jan, Kuflowski, Milena Waga oraz opiekun SU, pani Katarzyna Kozłowska. To na nich spoczywała odpowiedzialność za zachowanie tajności głosowania oraz liczenie głosów po jego zakończeniu.
I tak, wkrótce stało się jasne, że głosami szkolnych wyborców:

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach została uczennica klasy VIII, Ofelia Pasierbek,

zastępcą – Stanisław Pasierbek z klasy VI,

a skarbnikiem – Marlena Śliwa z klasy VII.

Osobami, które również weszły w skład Samorządu Uczniowskiego są Zofia Pasierbek oraz Maksymilian Miodoński.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym – za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Możesz również polubić…