Spotkanie z poetką

7 czerwca odbyły się w naszej szkole spotkania z lokalną poetką Moniką Konefał, która jest autorką między innymi wierszowanych książek dla dzieci.

Najpierw pani Monika odwiedziła przedszkolaków i przeczytała im zabawną historię o spalonych racuszkach z książki pt. „Pryś i jego Rodzinka”. Następnie dzieciaki odpowiadały na pytania, dotyczące treści poznanej historyjki i szukały ukrytej biedronki na kolorowych ilustracjach książek – oczywiście poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

Później przedszkolaki ochoczo zabrały się za rysowanie ilustracji, dając tym samym pani Monice inspirację do napisania następnej części opowieści o Prysiu😉 Na koniec przedszkolaki wręczyły pani Monice odznakę w dowód przyjaźni i pożegnały się, mając nadzieję, że jeszcze kiedyś ich odwiedzi.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla klasy 1, 2 i 6. Po przedstawieniu dzieciom gościa, pani Monika Konefał opowiedziała o swojej pracy, ulubionych książkach i przekonywała, że warto czytać.

Następnie uczniowie z uwagą wysłuchali fragment wiersza z drugiej części serii pt. „Pryś jedzie do dziadków”, a później śpiewająco zdali test na znajomość jego treści.

Najwięcej śmiechu przysporzyło wszystkim wspólne układanie nowej wersji „Czerwonego Kapturka”, ale nie zabrakło też czasu na falę pytań. Uczniowie zasypali panią Monikę pytaniami o inspiracje do pisania, o pierwsze próby pisarskie, ale także o życie rodzinne i osobiste. Po pamiątkowym zdjęciu i podziękowaniu niestety przyszła pora na pożegnanie gościa.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Monice za obecność, za ciekawą lekcję rozbudzania zainteresowań czytelniczych i pisarskich oraz piękne prezenty – Pani Monika podarowała przedszkolakom i uczniom swoje książki opatrzone wzruszającymi dedykacjami.

Wszystkich, którzy są ciekawi, co specjalnie dla naszych uczniów napisała pani Monika, zapraszamy do biblioteki!

Możesz również polubić…