Śladami Jana Pawła II

Wadowice niewątpliwie kojarzą się z najbardziej znanym Polakiem – Papieżem Janem Pawłem II i najpyszniejszymi kremówkami.  Od wielu lat w domu rodzinnym Karola Wojtyły czynna jest ekspozycja pamiątek i eksponatów zgromadzonych w trakcie życia i pontyfikatu Papieża Polaka. Dzięki nowoczesnej. multimedialnej wystawie, miejsce to jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które mają możliwość poznać historię Jana Pawła II. Ciekawe prezentacje wizualne, nagrania z pielgrzymek czy fragmenty głoszonych homilii to tylko niektóre z atrakcji udostępnionych w Muzeum. Uczniowie klas IV – VI w miniony wtorek wybrali się w podróż śladami Wielkiego Polaka. Podróżowali przez 84 lata życia najpierw Karola Wojtyły, a później Papieża Jana Pawła II. Dowiedzieli się, jak wyglądało jego dzieciństwo, okres szkolny, czasy II Wojny Światowej, kapłaństwo i pontyfikat papieski. Dzięki zgromadzonym w Muzeum eksponatom, poznali zainteresowania Papieża, jego ulubione miejsca w polskich górach oraz gdzie jadł najlepsze wadowickie kremówki. Szczególne zaciekawienie wśród uczniów wzbudziła ścieżka wykonana z próbek ziemi przywiezionej z państw, do których pielgrzymował Jan Paweł II. Obowiązkowym punktem wycieczki były również kremówki, które wszystkim bardzo smakowały. Z pewnością odwiedzimy to niezwykłe miejsce kolejny raz.

Możesz również polubić…