Słodkie szczęście!

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków, oponek i faworków. Tradycja mówi, że każdy powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Aby tradycji stało się zadość, również w naszej szkole tłusty czwartek minął na słodko, a to za sprawą zorganizowanego przez samorząd uczniowski kiermaszu. Już od samego rana stoły na dolnym korytarzu uginały się od przyniesionych przez uczniów i ich rodziców słodkości. Choć na stołach przeważały pączki, nie zabrakło również innych smakołyków – oponek, faworków, babeczek i ciast.

Tłustoczwartkowe specjały musiały smakować wyśmienicie, ponieważ znikały błyskawicznie, a na każdej przerwie ustawiały się po nie kolejki uczniów i nauczycieli.

Po takiej ilości zjedzonych przez nas wypieków można sądzić, że szczęścia w tym roku nam nie zabraknie, a dzięki ogromnej hojności rodziców budżet na działalność samorządu został mocno zasilony (udało nam się zebrać ponad 1000 zł).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!

Samorząd Uczniowski

Może Ci się również spodoba