Słodkie szczęście!

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków, oponek i faworków. Tradycja mówi, że każdy powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Aby tradycji stało się zadość, również w naszej szkole tłusty czwartek minął na słodko, a to za sprawą zorganizowanego przez samorząd uczniowski kiermaszu. Już od samego rana stoły na dolnym korytarzu uginały się od przyniesionych przez uczniów i ich rodziców słodkości. Choć na stołach przeważały pączki, nie zabrakło również innych smakołyków – oponek, faworków, babeczek i ciast.

Tłustoczwartkowe specjały musiały smakować wyśmienicie, ponieważ znikały błyskawicznie, a na każdej przerwie ustawiały się po nie kolejki uczniów i nauczycieli.

Po takiej ilości zjedzonych przez nas wypieków można sądzić, że szczęścia w tym roku nam nie zabraknie, a dzięki ogromnej hojności rodziców budżet na działalność samorządu został mocno zasilony (udało nam się zebrać ponad 1000 zł).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!

Samorząd Uczniowski

Możesz również polubić…