Rozwijamy praktyczne umiejętności z Laboratoriami Przyszłości.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach korzystają z nowoczesnego sprzętu, zakupionego w ramach rządowego programy #LaboratoriaPrzyszłości, który umożliwia wszechstronne rozwijanie umiejętności technicznych, informatycznych i medialnych. Urządzenia, którymi posługują się młodsi i starsi uczniowie, pozwalają także rozwijać zainteresowania i ukierunkować wybór dalszej drogi kształcenia ponadpodstawowego. Wśród technicznych kompetencji, rozwijanych poprzez udział w projekcie, znalazło się lutowanie, obsługa drukarki 3D oraz programów do projektowania wydruków tą techniką, korzystanie z nowoczesnego sprzętu audiowizualnego, w tym nagrywanie przy użyciu profesjonalnego sprzętu oświetleniowego czy kodowanie trasy poruszania się robotów Photon. Wszechstronne wykorzystanie zakupionego sprzętu możliwe jest dzięki wspólnej kreatywności uczniów i nauczycieli oraz pomysłom, dzięki którym zajęcia stają się atrakcyjne dla całego zespołu edukacyjnego.