Wysłaliśmy pączki do Afryki!

Uczniowie naszej szkoły ponownie, z dużym zaangażowaniem, włączyli się akcję charytatywną dzieląc się ,,pączkiem” z dziećmi z Afryki. Kilka dni przed zbiórką datków na budowę kolejnej studni w Republice Środkowoafrykańskiej na korytarzach naszej szkoły rozwieszone zostały plakaty informacyjne. Następnie wolontariusze rozdawali ulotki z numerem konta, które uczniowie mogli zabrać do swoich domów. Jednak najważniejszym dniem akcji był tłusty czwartek, w którym to uczniowie i pracownicy szkoły mogli wrzucać pieniądze do skarbonek uczniów-wolontariuszy.
Nasz udział w akcji ,,Pączek dla Afryki” traktujemy nie tylko jako pomoc innym ale również  jako element wychowawczy rozwijający w naszych uczniach empatię, chęć pomocy, aktywność oraz integrowanie się uczniów poprzez realizację dobrych celów.
Nie można zapomnieć o materialnym wymiarze naszej pomocy – wysłaliśmy do Afryki 650 złotych!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Możesz również polubić…