Ślubowanie klasy pierwszej

13 października obchodziliśmy dzień Edukacji Narodowej, tradycyjnie połączony w naszej szkole z Uroczystym ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. W szkole pojawili się zaproszeni na tą uroczystość goście: p. Józef Tomczak, ks. Teofil Rapacz, p. Krzysztof Guściora, p. Krystyna Kądzioła, p. Beata Kurek i p. Bronisław Bieś. Obecna była też Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Hałat i przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Marlena Śliwa. Swoje życzenia przekazała zebranym p. Ewa Masłowska. Głównymi bohaterami tego dnia byli oczywiście pierwszoklasiści – trzynastka uśmiechniętych, sporo już wiedzących o szkole i świecie dzieciaków, wraz ze wspierającymi ich rodzicami i wychowawczynią p. Barbarą Lalik.

Przygotowany przez pierwszaków, pod kierunkiem wychowawczyni i p. Pawła Żmudy, program artystyczny, zasłużył na uznanie gości i zgromadzonych na widowni uczniów klas 0-3 oraz nauczycieli.

Najważniejszą częścią spotkania było złożone na sztandar szkoły przyrzeczenie najmłodszych uczniów, potwierdzone tradycyjnym pasowaniem przez dyrektora szkoły za pomocą gigantycznego ołówka i dyplomem, wręczonym przez wychowawczynię.

Uczniowie klasy pierwszej sprostali wszystkim wyzwaniom, mogli więc wysłuchać życzeń i cieszyć się prezentami otrzymanymi od gości! Mamy nadzieję, że radość tego dnia będzie im towarzyszyła przez cały okres nauki!

Możesz również polubić…