Plastyczne obrazy historii Jaśkowic i Skawiny!

Koniec roku szkolnego, poza zieloną szkołą, wzmożonym wysiłkiem klasyfikacyjnym, licznymi imprezami, stał też w tym roku pod znakiem twórczości plastycznej naszych uczniów.

Włączeni w projekty pana sołtysa Józefa Tomczaka, zainspirowani spotkaniami z panem Bronisławem Biesiem, który przybliżył tło historyczne, uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach:

Dzieci z klas 0-3 malowały swoje wyobrażenia o tym, jak żyło się w Jaśkowicach dawniej – 50, 100, a może jeszcze więcej lat temu. Pod okiem nieocenionej pani Liliany Czopek, oraz pań: Marleny Curzydło, Barbary Lalik i Agnieszki Lelek, powstały 53 prace – wszystkie ciekawe, ukazujące wrażliwość i ogromną wyobraźnię dzieciaków. Wszyscy biorący udział w tym konkursie zostali nagrodzeni przez pana Józefa Tomczaka i panią Annę Miodońską w czasie Uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Uczniowie klas 4-8, pokazali jak wyobrażają sobie lokację Skawiny, która miała miejsce 660 lat temu. W tej kategorii pani Lilianie udało się zmobilizować do pracy kilkunastu artystów – jedenastu zostało nagrodzonych wyróżnieniami, a trójce najlepszych jury przyznało nagrody: I miejsce zdobyła Zofia Pasierbek, II Adam Knapik, a III Helena Chorąży.

Powstałe prace będą eksponowane w CAK Jaśkowice – wszystkim uczestnikom i organizatorom gratulujemy!

Możesz również polubić…