Klasa trzecia podróżuje przez czytanie!

W roku szkolnym  2022/23 uczniowie klasy III realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający czytelnictwo „Lekturki spod chmurki”. Projekt został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Jest to IV edycja pod hasłem PODRÓŻOWANIE  PRZEZ CZYTANIE składająca się z trzech modułów.

I-Podróże po Polsce,

II- Podróże po Europie,

III- Podróże po świecie

Podczas realizacji projektu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela czytają wybrane lektury, omawiają je, oraz wykonują szereg zadań. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszyły się: założenie lekturnika, wykonanie plakatu zachęcającego innych do przeczytania książki oraz wykonanie z klocków makiety fragmentów lektury. Po zakończeniu wszystkich modułów klasa otrzyma certyfikat.

Możesz również polubić…