Czereśnia w szkolnym ogrodzie

Uczniowie klasy VIII – Natalia, Michał i Franek – z pomocą pana Grzegorza zasadzili w poniedziałek piękne czereśniowe drzewko, otrzymane jako wyróżnienie w konkursie przyrodniczym „Poznać, zrozumieć świat”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez skawińskie Liceum Ogólnokształcące 14 marca br i zostało skierowane do uczniów klas VII – VIII wszystkich gminnych szkół podstawowych. Turniej przyrodniczy składał się z konkurencji wiedzowych oraz doświadczalnych, które sprawdzały m.in. umiejętność posługiwania się sprzętem biologicznym, stawianie hipotez, obserwowanie oraz wnioskowanie na podstawie przeprowadzonego doświadczenia. Chociaż konkurencja była duża i uczestnikom towarzyszył stres, to podeszli do zadania z dużym entuzjazmem oraz poczuciem humoru. Gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki za dorodne i słodkie czereśniowe zbiory!