Bałtyk i my! Zielona Szkoła w Jarosławcu.

30 maja rozpoczęła się nasza nadbałtycka przygoda! Po kilkunastogodzinnej podróży dotarliśmy do uroczej, maleńkiej wioseczki Wicie, która ugościła nas w leśnej osadzie i drewnianych domkach. Do plaży zaledwie 50 metrów a dookoła sosnowy las. Obsługa Ośrodka przygotowała dla nas mnóstwo niespodzianek, a największą było wspólne świętowanie Dnia Dziecka! Było fantastyczne ognisko, słodka uczta i tańce do późna! Jarosławiec czekał na nas w piątek z wymarzoną pogodą – słońcem, bezchmurnym niebem i cudownym szumem fal Bałtyku. Plaża okazała się być miejscem poszukiwań wielu skarbów – bursztynów, kolorowych kamieni, szkieletów bałtyckich ryb i muszli, pozostałości po morskich mięczakach. Oprócz długich spacerów brzegiem plaży, nie brakuje czasu na zabawy w piasku, zwiedzanie okolicznych zamków, wspólnych rozmów i czasu na odpoczynek. Bałtyk i wybrzeże okazały się świetnym miejscem do prowadzenia terenowych zajęć przyrodniczych o rodzajach wybrzeża, skał, nadmorskiej roślinności i zwyczajach zwierząt, typowych dla tej części Polski. Prawdziwą atrakcją okazało się wyciąganie kutra rybackiego na plażę. Dopisuje nam pogoda, dobre humory i mnóstwo fantastycznej zabawy! Z pewnością żal będzie wracać!

Możesz również polubić…