Górskie inspiracje!

3 listpada spotkaliśmy się z alpinistami, himalaistami i podróżnikami, zdobywcami min. Broad Peak czy K2 – panem Kamilem Kozłowskim i panem Radosławem Woźniakiem.

Dowiedzieliśmy się jak zorganizować wyprawę w wysokie góry, ile ona koszyuje, jak przygotować się do niej kondycyjnie, co na niej można jeść i jak trzeba się ubrać.

Panowie ilustrowali swoje opowieści zdjęciami z własnych wypraw, udostępnili nam też namiot, liny, czekany i sprzęt wyprawowy, odzież i przysmaki które można jeść w czasie wypraw.

Pewnie niewielu z nas odwiedzi Alpy czy Himalaje, ale obiecaliśmy spotkania na tatrzańskich i beskidzkich szlakach.
Nasi goście, (którzy poznali sie jako koledzy ze szkolnej ławki), zainspirowali uczniów do wielu pytań i przemyśleń, a przede wszystkim pokazali, że jeśli ma się marzenia, ciężko się pracuje i jest się gotowym do poświęceń, to mogą się one spełnić.