Zwycięstwo w konkursie historycznym!

10 maja 2024 r. uczniowie klasy szóstej : Michał Cierzak, Julia Ziętarska i Krzysztof Ziętarski  wzięli udział w konkursie historycznym „ Generał Józef Haller i Błękitna Armia” organizowanym przez Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków w Jurczycach.  Drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce wykazując  się ogromną wiedzą na temat rodu Hallerów, ich znaczenia dla naszego regionu i kraju.

Od kilku lat konkurs z zakresu wiedzy o rodzie Hallerów i losach Błękitnej Armii poprzedza konkurs plastyczny. W tym roku 6 maja odbył się plener malarski przy Izbie Pamięci Rodu Hallerów i Hallerczyków. Naszą szkołę reprezentowała Julia Ziętarska, która zajęła III miejsce.

Całej drużynie i jej opiekunowi -pani Agnieszce Lelek serdecznie gratulujemy!  

Możesz również polubić…