Wycieczka klasy VII do Krakowa

20 października uczniowie naszej szkoły udali się na tak długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa.

Miasto Królów przywitało siódmoklasistów piękną pogodą, a jesienne uroki natchnęły do zabawy na świeżym powietrzu w urokliwym otoczeniu Kopca Kościuszki, który znajduje się na Górze św. Bronisławy w zachodniej części miasta.

Po wspólnych szaleństwach cała grupa udała się do Muzeum, by wraz z sympatyczną panią przewodnik wnikliwie zwiedzić wystawę „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Co ciekawe wystawa ta to ponadczasowa opowieść o wyjątkowym bohaterze narodowym, w której tradycyjne gabloty zostały zastąpione multimedialnymi i interaktywnymi ekspozycjami. Zwiedzanie zakończyliśmy wspinaczką na szczyt Kopca, gdzie mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersi widoki na cały Kraków.

Po krótkim odpoczynku odwiedziliśmy także Muzeum Figur Woskowych, aby następnie wyruszyć w stronę centrum Krakowa. A tam na ulicy Floriańskiej odwiedziliśmy Kino 7D max. Wybrany przez nas seans, czyli Piracka Przygoda zapewnił nam sporo rozrywki i śmiechu – niektórzy wrzeszczeli okrutnie?

Gdy tylko „wrzuciliśmy coś na ząb”, udaliśmy się na spacer wzdłuż Plant. Mijając Wawel, rzuciliśmy mimochodem: „Jeszcze tu wrócimy!”, a w autokarze wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczkę można uznać za bardzo udaną