Wawel jest piękny!

W dniu 23 listopada 2022 roku, klasy: 5 i 6 miały okazję poznać historię i zabytki Zamku Królewskiego na Wawelu.  

Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską – miejsce koronacji królów polskich oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska i  krypty ze znajdującymi się w tam  grobami dawnych władców Polski oraz ludzi, którzy się zasłużyli dla Polski. Wspięliśmy się na wieżę katedralną , by podziwiać ogromny Dzwon Zygmunta i panoramę Krakowa. 

Po krótkiej przerwie wróciliśmy do zwiedzania. Pani przewodnik oprowadziła nas po prywatnych apartamentach królewskich.  Sale te służyły niegdyś monarchom, dworowi oraz gościom podejmowanym przez króla.  Szczególną uwagę zwróciło wyposażenie z epoki renesansu: obrazy, meble i porcelana.  

Dzięki wycieczce dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, ale przede wszystkim doświadczyliśmy wielu niezapomnianych wrażeń. 

Możesz również polubić…