V Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Świat zwierząt małych i dużych”

Po dwuletniej przerwie, wywołanej pandemią, do kalendarza gminnych wydarzeń edukacyjnych powrócił konkurs przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych. Tradycyjnie składał się z dwóch etapów – eliminacji szkolnych oraz finału, który rozegrał się 30 maja, pomiędzy uczestnikami, wyłonionymi podczas I etapu. Do udziału w turnieju wiedzy biologicznej zgłosiło się 9 placówek, reprezentowanych przez 26 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały Anna Stanecka z klasy VIII i Marlena Śliwa – uczennica klasy VII. Rywalizacja była wyrównana a poziom wiadomości uczestników bardzo wysoki. Po 60 minutach pracy z arkuszem zadań konkursowych, komisja podczas burzliwych obrad i wnikliwego sprawdzania prac, wyłoniła troje zwycięzców oraz wyróżnionych. Na podium znaleźli się:

  • Katarzyna Adlewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie (1.miejsce)
  • Damian Jantas – Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej (2. miejsce)
  • Wiktoria Załoga – Szkoła Podstawowa nr 1 W Skawinie (3 miejsce)

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Kujawiak (SP Borek Szlachecki), Martyna Maślanka (SP Wola Radziszowska) oraz Lidia Kozaczka (SP Krzęcin).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i pozostałym uczestnikom konkursu. Uroczyste wręczenie nagród zostało poprzedzone częścią artystyczną, przygotowaną przez panią Katarzynę Brzeską oraz pana Pawła Żmudę. Za pomoc w organizacji wydarzenia składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Jaśkowice Nasza Przyszłość, reprezentowanemu przez pana Bronisławą Biesia i panią Renatę Osiecką, które ufundowało nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. Naszą wdzięczność kierujemy także do Rady Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla młodzieży i nauczycieli opiekunów. Cieszymy się, że tyle gminnych szkół wyraziło chęć udziału w wydarzeniu. Jest to dla nas ogromna motywacja i zachęta do tego, aby przyszłoroczny konkurs prezentował jeszcze wyższy poziom organizacyjny i merytoryczny. Zapraszamy już za rok!

Możesz również polubić…