Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze!

W wigilię dnia świętego Andrzeja, panny tradycyjnie wróżyły imię swojego przyszłego narzeczonego i męża. Kawalerowie zaś za dzień wróżb imienia przyszłej żony przyjmowali imieniny świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy. Wróżby te traktowano niezwykle poważnie i wierzono w ich spełnienie. Było to także czas organizowania ostatnich hucznych zabaw przed zbliżającym się Adwentem, czasem oczekiwania na Boże Narodzenie. W piątkowy wieczór uczniowie klas IV – VIII postanowili podtrzymać tradycję tanecznych spotkań i wzięli udział w zabawie andrzejkowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Było mnóstwo dobrej zabawy i tradycyjne wróżby na wesoło i z przymrużeniem oka oraz wybory króla i królowej balu! Podsłuchaliśmy również, że już niedługo odbędzie się zabawa karnawałowa. Do zobaczenia znów na tanecznym parkiecie :)!