Świętujemy Dzień Kobiet

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.”

Pierre de Brantome

Międzynarodowy Dzień Kobiet od ponad wieku celebrowany w dniu 8 marca na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza szkoły Podstawowej w Jaśkowicach. Święto to ustanowiono, aby krzewić idee praw kobiet oraz budować społeczne wsparcie dla uzyskania przez płeć piękną powszechnych praw wyborczych. Trudno uwierzyć, że jeszcze sto lat temu kobiety nie miały wpływu na sprawy, które bezpośrednio ich dotyczyły.

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń – tego i wiele innych ciepłych słów życzyli szkolni chłopcy i mężczyźni w tym wyjątkowym dniu swoim koleżankom i nauczycielkom. 

Były kwiaty i słodkości, a dodatkową atrakcją podczas przerw była puszczana przez chłopców z 8 klasy muzyka. To był wyjątkowy dzień, w którym mali i duzi chłopcy dbali o komfort i miłą atmosferę w szkole.

Możesz również polubić…