Mistrzowie brydża z Jaśkowic!

W dniach 6-9 października w Wądzyniu,w województwie kujawsko-pomorskim, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym. W mistrzostwach wzięło udział 155 młodych brydżystów z całej Polski. Reprezentowanych było 14 klubów, 77 szkół z 9 województw. Zawodnicy podzieleni byli na dwie kategorie – do 12 lat i do 15 lat.

W mistrzostwach brali udział uczniowie naszej szkoły, Julia i Krzysztof Ziętarscy. Szczególnie udany występ zaliczyła tym razem Julka, która podczas czterodniowych, męczących zmagań wywalczyła złoty i srebrny medal w dwóch konkurencjach: srebro w turnieju teamów oraz złoto w turnieju par dziewcząt.

Występ Krzysztofa również należy zaliczyć do bardzo udanych, bo chociaż tym razem nie udało się stanąć na podium, był dosłownie o włos zajmując dwa razy miejsca czwarte i raz szóste, prezentując przy tym bardzo wysoki poziom.

Naszym młodym brydżystom należą się ogromne gratulacje za zdobyte osiągnięcia – Julii za trofea zdobyte w jej pierwszym tak poważnym turnieju, Krzyśkowi natomiast za równie wysoki poziom gry oraz braterską postawę, gdy cieszył się z sukcesów siostry. Docenić należy także ogromny wkład pracy i wytrwałość podczas cotygodniowych treningów i licznych wyjazdów szkoleniowych. Jak widać – ciężka praca popłaca!

Możesz również polubić…