Matematyczne sukcesy Mateusza

Matematyka to jedna z najbardziej wymagających i jednocześnie fascynujących dziedzin naukowych!

Jest również pasją Mateusza Barana, ucznia klasy 5, który został finalistą Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych. Wydarzenie składało się z dwóch etapów. W pierwszym należało przygotować pracę pisemną o tematyce matematycznej, a w drugim zaprezentować ją przed zgromadzonym jury konkursowym i publicznością.

Konkurs ma na celu popularyzację matematyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności rozwijanie umiejętności pisania i wypowiadania się w języku matematycznym. Podczas Małopolskiej Sesji Matematycznej, Mateusz zaprezentował pracę pt. „Liczba jest podzielna czy nie jest podzielna? Oto jest pytanie!”. Po zakończeniu referatu, jury i publiczność mieli możliwość zadawania pytań dotyczących omawianych zagadnień.

Było to pierwszego tak poważne wystąpienia, Mateusza, ale doskonale się zaprezentował, pokonał tremę i zdobył wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gratulacje składamy także Pani Agnieszce Bentkowskiej, która czuwała nad przygotowaniami Mateusza do konkursu.

Możesz również polubić…