Kiermasz słodkości i pyszności – świętujemy Tłusty Czwartek !

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków, oponek i faworków. Tradycja mówi, że każdy powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Aby tradycji stało się zadość, również w naszej szkole tłusty czwartek minął na słodko, a to za sprawą kiermaszu zorganizowanego przez samorząd uczniowski oraz szkolne koło wolontariatu. Już od samego rana stoły na dolnym korytarzu uginały się od przyniesionych przez uczniów i ich rodziców słodkości. Choć na stołach przeważały pączki, nie zabrakło również innych smakołyków – oponek, faworków, babeczek i ciast.

Tłustoczwartkowe specjały musiały smakować wyśmienicie, ponieważ znikały błyskawicznie, a na każdej przerwie ustawiały się po nie kolejki uczniów i nauczycieli.

Po takiej ilości zjedzonych przez nas wypieków można sądzić, że szczęścia w tym roku nam nie zabraknie, a dzięki ogromnej hojności rodziców byliśmy w stanie włączy się w aż dwie akcje charytatywne! Uzbierane pieniążki przekażemy na szczytne cele: część z nich, w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki” zasili konto Fundacji Kapucyni i Misje z Krakowa. W ten sposób zbierane są fundusze na realizacje projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce. Druga część uzbieranej kwoty przekazana zostanie dla Adasia z Jaśkowic – by pomóc walczyć z chorobą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!

Samorząd uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu

Możesz również polubić…