Dzień Edukacji Narodowej – Ślubowanie klasy I.

• dsc08293
  • _zdjecie058
  • _zdjecie059
  • _zdjecie112

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Zaproszeni goście, rodzice, wszyscy uczniowie z wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły zebrali się w auli na krótkiej uroczystości przygotowanej przez p. Mariolę Wrzoszczyk i p. Pawłą Żmudę, aby uświadomić sobie jak ważna jest dla nas edukacja. Zwłaszcza ta w najbliższym nam wymiarze – Jaśkowic!

Najwięcej emocji budziło w tym dniu ślubowanie 14 uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści, przygotowani przez wychowaczynię p. Agnieszkę Lelek, w obecności swoich rodziców, zaproszonych gości: p. Józefa Tomczaka Sołtysa Jaśkowic, Księdza Proboszcza Teofila Rapacza, Prezesa OSP p.Krzysztofa Guściory, Przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia Jaśkowice Nasza Przyszłość p. Renaty Osieckiej, Przewodniczącej Rady Rodziców p. Katarzyny Hałat, Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Ofelii Pasierbek, wsparci listem Przewodniczącej Rady Miejskiej p. Ewy Masłowskiej, zaprezentowali przygotowany program artystyczny i zostali poddani próbom przez swoich starszych szkolnych kolegów. Zarówno program jak i wyniki prób wypadły imponująco, więc cała klasa mogła złożyć przysięgę na sztandar szkoły, a później każdy z uczniów był pasowany, zgodnie z dawną rycerską tradycją.

O tym jak dobre wrażenie zrobli na zebranych pierwszoklasiści świadczyły gromkie brawa i uśmiechy na widowni (choć niektórym z rodziców zaszkliła się w oku łezka wzruszenia…), słowa życzeń i wskazówek wypowiedzianych przez gości i ogromna ilość prezentów otrzymanych przez głównych bohaterów tego dnia.

Trzymamy kciuki, aby każdy dzień pobytu w szkole był dla nowych uczniów równie udaną przygodą.

Poniżej link do filmu z uroczystości, zrealizowanego przez pana Marcina Hałata, a w załącznikach duża ilość zdjęć za które dziękujemy zarówno p. Marcinowi jak i niezawodnemu p. Bronisławowi Biesiowi.