14 października – Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773 powstała Komisja Edukacji Narodowej – instytucja, której zadaniem była organizacja polskiego systemu oświaty. Komisję utworzono z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowano przez Sejm Rozbiorowy. Dziś w rocznicę powstania KEN świętujemy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji, 11 października w Szkole Podstawowej w Jaśkowicach odbył się uroczysty apel, podczas którego szkolne koło teatralne zaprezentowało krótką inscenizację, opracowaną przez panią Mariolę Wrzoszczyk. Młodym aktorom towarzyszył szkolny chór pod opieką pana Pawła Żmudy. W tym dniu nie brakło wzruszających słów podziękowań i ciepłych życzeń skierowanych do wszystkich pracowników szkoły. Dzień Nauczyciela jest także okazją do wręczenia nagród tym nauczycielom i pracownikom administracyjnym, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w pracy na rzecz uczniów i społeczności szkolnej.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach życzymy przede wszystkim zdrowia, niegasnącego zapału do pokonywania codziennych trudności, wytrwałości w realizacji wszystkich celów zawodowych i prywatnych, satysfakcji z pracy oraz spełnienia wszystkich marzeń. Dzięki Wam, tworzymy zgraną drużynę i przyjazną atmosferę w szkole!